Klub Olimpijczyka przy ZSO1 w Terespolu
Strona G?ówna · Kategorie Newsów · Artyku?y · Forum · LinkiApril 16 2024 10:26:01
Nawigacja
Strona G?ówna
Kategorie Newsów
Artyku?y
Galeria
Forum
Linki
Kontakt
Szukaj

PKOL
ZSO1 Terespol
Ostatnie Artykuły
MISTZOSTWA ŚWIATA W ...
Zimowe Igrzyska Olim...
Letnie Igrzyska Olim...
MISTRZOSTWA EUROPY W...
Olipijczycy zamordow...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Klaudia
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
I Turniej im. Andrzeja Baja
I Turniej Eisstocka im. Andrzeja Baja rozstrzygnięty

W sobotę i niedzielę, 12 i 13 sierpnia odbył się I Turniej Eisstocka im. Andrzeja Baja w Terespolu. Zawody rozegrano na boiskach Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. W kategorii U 16 w grze do celu wygrał Szymon Lewczuk, drugie miejsce zajęła Alicja Korbal, a trzecie Jakub Szeląg. W kategorii seniorów zwyciężył Jacek Wiśniewski przed Andrzejem Korbalem i Bartkiem Wiśniewskim. W grze drużynowej najlepsi okazali się Alicja i Andrzej Korbal (ojciec i córka!). Za nimi uplasowali się Marek Czerwiński i Zdzisław Wołoszko, trzecie miejsce zajęli Artur Jakuszko i Karol Dmitruk. Wymienieni otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary. Organizatorem turnieju było Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji oraz Klub Olimpijczyka. Mamy nadzieję, że zawody na stałe wejdą do kalendarz sportowych imprez miasta Terespol. Kolejny turniej, w którym wystartują nasi zawodnicy odbędzie się już 16 września na Litwie.


cheba dnia August 13 2023 23:39:09 0 Komentarzy · 121 Czytań · Drukuj
Pobiegli ku pamięci
W biegu uczcili pamięć gen. dyw. Franciszka Krajowskiego

W dniu 13 sierpnia 2023 r., w Terespolu odbył się III Bieg im. gen. dyw. Franciszka Krajowskiego. Zawodnicy wystartowali z bieżni stadionu. Trasa przebiegała malowniczymi ścieżkami, w pięknej scenerii Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji. Finiszowało 85 osób. Zawody na dystansie 1200 m wygrał Kacper Micaszek przed Mateuszem Żukiem i Piotrem Gołębiowskim. Wśród kobiet najlepsza była Nikola Zasiuk przed Leną Machnowską i Hanną Bednarzak. Najstarszym uczestnikiem był Bogdan Pietraszuk (66 lat), a najmłodszym Hubert Szydłowski (1,5 lat). Rodzina Szydłowskich była reprezentowana najliczniej w biegu (9 osób). Wśród zawodników byli przedstawiciele terespolski szkół oraz żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej „Żelazna Dywizja”, którą reprezentowała 1. Warszawska Brygada Pancerna. Organizatorem wydarzenia było Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, a współorganizatorami Urząd Miasta i Klub Olimpijczyka przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu. Patronatem honorowym imprezę objęli: Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Głównym celem biegu było: upamiętnienie postaci gen. dyw. Franciszka Krajowskiego, upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej wśród mieszkańców Terespola, promocja Terespola i upowszechnianie prozdrowotnych wzorców zachowań. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale.

cheba dnia August 13 2023 16:44:21 0 Komentarzy · 121 Czytań · Drukuj
Międzynarodowy Turniej
Międzynarodowy Turniej Eisstocka
Po trzyletniej przerwie dziesięć drużyn wystartowało w Międzynarodowym Turnieju Eisstocka w dniu 17 czerwca w Terespolu. Zawodnicy reprezentowali Polskę (Terespol i Bydgoszcz) oraz Ukrainę (Kijów i Krzywy Róg). Pomimo kapryśnej aury udało się sprawnie przeprowadzić zawody. Wygrał UKS „Młodzi” w składzie: Andrzej Korbal i Marek Czerwiński, drugie miejsce zajęli: Jacek Wiśniewski i Artur Jakuszko ( „Olimpijczyk”), na uwagę zasługuje wysokie, trzecie miejsce uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego: Arkadiusza Jaszczyka i Karola Dmitruka, którzy pokonali starszych i bardziej doświadczonych zawodników! Gratulacje!
Kolejne miejsca zajęli: 4. Absolwenci PSW, 5. Bydgoszcz, 6. Mundurowi, 7. SP II nr 1 Terespol, 8. Ukraina I, 9. Ukraina II, 10. SP I nr 1 Terespol.
Zawody rozgrywano na boiskach ALO, organizatorem był Klub Olimpijczyka i UKS „Młodzi” działający przy akademickim Liceum Ogólnokształcącym, a sponsorami: Urząd Miasta w Terespolu i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

cheba dnia June 18 2023 10:58:31 0 Komentarzy · 144 Czytań · Drukuj
jubileuszowa zabawa
Było jubileuszowo, radośnie i sportowo!
Pierwsza Olimpiada Przedszkolaka w Terespolu odbyła się w maju 2002 roku. Wtedy były jeszcze uroczyste przemarsze na stadion miejski. To właśnie tam odbywały się pierwsze spotkania z maluchami. Uwzględniając dwa lata przerwy spowodowane pandemią, w dniu 6 czerwca 20023 r. spotkaliśmy się po raz 20! Od wielu lat wydarzenie ma miejsce w pięknym, zielonym, dającym cień i ochłodę parku przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym.
Rozpoczęcie imprezy było z pełnym ceremoniałem olimpijskim: dzieci wniosły flagę olimpijską, którą przy dźwiękach hymnu olimpijskiego wciągnęła na maszt dyr. przedszkola, pani Edyta Krzemińska. Dzieci również wniosły pochodnię, od której znicz olimpijski zapaliła dyr. ALO, pani Agnieszka Kulicka . Burmistrz miasta, pan Jacek Danieluk podziękował za organizację i życzył wspaniałej zabawy. Uroczystość otworzyła pani Agnieszka Kulicka. Podzielone na mniejsze grupki dzieci pod opieką rodziców, babć, pań przedszkolanek przeszły do poszczególnych konkurencji. Tam czekali licealiści, którzy poprowadzili ponad 20 zabaw i konkurencji. Było mnóstwo atrakcji, a dyskretna pomoc i odpowiednia motywacja sprawiały, że wszystkie konkurencje były „fajne i łatwe”. Po zaliczeniu poszczególnych zadań uczestnicy otrzymywali pieczątkę (koniecznie na ręku!), jako dowód ukończenia zadania. Po skończonych zawodach, każde z niemal 200 dzieci otrzymało przepiękny dyplom (każda grupa inny!). Dyplomy zostały wyłonione w konkursie skierowanym do młodzieży ALO. Przedszkole otrzymało nagrodę w postaci materiałów edukacyjnych. Sponsorem nagród był Urząd Miasta w Terespolu. Organizatorem wydarzenia był Klub Olimpijczyka przy pomocy młodzieży Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Opinie dzieci, ich radość skłaniają nas do jednego wniosku! Kontynuować w latach następnych

cheba dnia June 06 2023 17:03:01 0 Komentarzy · 146 Czytań · Drukuj
Dobrze w Janowie!
Czołowe lokaty w Biegu Papieskim

Czołowe lokaty zajęli uczniowie z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu w XV Biegu Papieskim w Janowie Podlaskim w dniu 2 czerwca. W poszczególnych biegach drugie miejsca zajęli: Mikołaj Lesik i Kacper Machnowski. Jako piąty zameldował się na mecie Maciej Raszplewicz, a szósty, Przemek Grabiec. Gratulacje!

Zdjęcia w galerii!

cheba dnia June 02 2023 13:23:43 0 Komentarzy · 145 Czytań · Drukuj
Bawiliśmy się w obecności olimpijczyków
Bawiliśmy się w obecności olimpijczyków

Ponad 50 osób reprezentujących Szkołę Podstawową nr 1 oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu bawiło się na 24. Pikniku Olimpijskim w Warszawie. Wydarzenie to ma na celu promowanie sportu, zdrowego stylu życia i jednocześnie umożliwia aktywne uczestnictwo w różnych sportach. Oprócz możliwości spróbowania swoich sił na stanowiskach licznych Polskich Związków Sportowych, były atrakcyjne zabawy edukacyjne dedykowane igrzyskom olimpijskim oraz olimpizmowi.
Doskonała pogoda, ponad 50 stref przedstawiających różne sporty, ponad 100 najróżniejszych konkurencji i aktywności, świetna atmosfera oraz olimpijczycy i polscy medaliści olimpijscy – to wszystko zrobiło na nas olbrzymie wrażenie! Imprezę w parku Kępa Potocka, w dniu 27 maja, otworzył Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosław Piesiewicz. Do uczestników imprezy przemawiali również: Renata Kaznowska – wiceprezydent Warszawy, Miyajima Akio – ambasador Japonii w Polsce, Lucie Stepanyan – radczyni Ambasady Francji w Polsce. Ambasadę Francji reprezentował również Philippe Morisset – attaché ds. edukacji ambasady Francji w Polsce. Podczas pikniku były akcenty nawiązujące do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Wirtualnie rozpoczęliśmy podróż z Tokio do Paryża na rowerach stacjonarnych. Pierwszy kilometr osobiście przejechali: Lucie Stepanyan i Miyajima Akio. Uczestnikom udało się „wykręcić” 1276 km! Były również popisy młodych polskich reprezentantów w nowej dyscyplinie olimpijskiej jaką jest breaking. Nasi uczniowie popisywali się swoją sprawnością fizyczną w wielu strefach sportowych: badmintonie, boksie, biathlonie, cheerleadingu, curlingu, hokeju na trawie, kajakarstwie, kolarstwie, koszykówce, krykiecie, lekkoatletyce, łucznictwie, piłce nożnej, podnoszeniu ciężarów, przeciąganiu liny, siatkówce, tenisie stołowym, czy wioślarstwie. Dużą popularnością cieszyła się ruchoma ścianka wspinaczkowa oraz strefa idei olimpijskiej. Na stanowisku PKN Orlen spotkaliśmy się z Bartłomiejem Marszałkiem (pierwszym w historii Polakiem startującym w wodnej Formule 1), Maciejem Giemzą (najlepszym polskim motocyklistą młodego pokolenia), Kamilem Wiśniewskim (quady), a przede wszystkim Małgorzatą Hołub-Kowalik - mistrzynią olimpijską z Tokio (2020) w sztafecie mieszanej 4×400 metrów i wicemistrzynią olimpijską w sztafecie 4×400 metrów.
Do Terespola przywieźliśmy wiele dyplomów, medali i gadżetów. Mamy zdjęcia z aktywności fizycznej i z olimpijczykami. Zachowamy na długo wspaniałe wspomnienia!
Klub Olimpijczyka dziękuje za wspólną zabawę i obiecujemy, że będziemy znowu za rok!

Zdjęcia w galerii

cheba dnia May 30 2023 21:56:09 0 Komentarzy · 144 Czytań · Drukuj
Komunikat z biegów
Komunikat Końcowy 13. Powiatowych Katyńskich Biegów Przełajowych
Terespol, dn. 20 kwietnia 2023 roku.


cheba dnia April 20 2023 21:23:06 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 393 Czytań · Drukuj
Po zdrowie, marzenia i ku pamięci
Biegali po zdrowie, marzenia i ku pamięci

Po zdrowie, marzenia i ku pamięci biegali uczestnicy 13. Powiatowych Katyńskich Biegów Przełajowych w Terespolu w dniu 20 kwietnia. Uroczyste otwarcie zawodów odbyło się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Zainaugurowane zostały obchody Powiatowych Dni Olimpijczyka. Podczas Apelu Poległych, przy przejmującym wtórze werbli uczczono pamięć Polskich Olimpijczyków zamordowanych w Katyniu. Minutą ciszy uczczono również śp. Piotra Nurowskiego. Gośćmi byli przedstawiciele władz samorządowych miasta. Szczególnym gościem był Marian Sypniewski, Mistrz świata z Hamburga, dwukrotny brązowy medalista olimpijski z Moskwy (1980) i Barcelony (1992). Nagrody odebrali wyróżnieni w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Mój Idol sportowy”. W pięknej scenerii, przy pięknej słonecznej pogodzie rozpoczęło się radosne bieganie. Na różnych dystansach dostosowanych do wieku i możliwości uczestników odbyło się 13 biegów. Wszyscy w świetnej formie dotarli do mety. Pomimo zmęczenia często na twarzach uczniów gościł uśmiech co świadczy o satysfakcji i zadowoleniu po przekroczeniu mety. Na najlepszych czekały medale, dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Terespol, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Polski Komitet Olimpijski w Warszawie. Jednak każdy uczeń na mecie był bohaterem i mógł czuć się zwycięzcą. Biegi ukończyło 364 osoby. Zawody zorganizowali: Klub Olimpijczyka i UKS „Młodzi” przy pomocy młodzieży Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu.

cheba dnia April 20 2023 21:16:30 0 Komentarzy · 235 Czytań · Drukuj
Wyniki Konkursu
Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mój idol sportowy”.

Na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac. Autorzy reprezentowali większość szkół powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Poziom Konkursu był bardzo wysoki. W związku z tym organizatorzy w porozumieniu z jury konkursu nagrodziło rekordową ilość prac.
Klasy I – IV szkoły podstawowe:

I miejsce – Lidia Sacharuk – kl. III SP Neple – przedstawiła Joannę Pawlak, która jeździ konno i czerpie przyjemność z pasji jaką jest jeździectwo.
I miejsce – Amelia Kurkowska – kl. IV SP nr 1 Terespol – przedstawiła Małgorzatę Glinkę, ulubioną siatkarkę.
II miejsce – Martyna Karmasz – kl. III SP Neple – imponuje jej wytrwałe dążenie do celu Igi Świątek
II miejsce – Kacper Ilczuk – kl. II SP nr 4 Biała Podlaska – jego idolem sportowym jest Wojciech Szczęsny
III miejsce – Szymon Iwaniuk – kl. IV SP Rogoźnica – podziwia Kamila Stocha za siłę charakteru, odwagę i sukcesy, które osiągnął ciężką i wytrwałą pracą.
III miejsce – Jolanta Zielińska – kl. II SP Janów Podlaski – jej idolem jest Iga Świątek.
Wyróżnienia: Pola Zaciura – kl. IV SP Biała Podlaska – wzoruje się na Agacie Mróz, która miała w sobie wielką siłę walki i uparcie dążyła do celu, Oliwia Kozakiewicz – kl. IV SP Zalesie – jej idolem jest Iga Świątek, która nieustannie pokazuje że dzięki wytężonej pracy można osiągnąć sukces, Alicja Matwiejuk – kl. II SP nr 1 Terespol – wzorem do naśladowania jest Iga Świątek zdaniem autorki pracy.
Klasy V – VIII szkoły podstawowe:
I miejsce - Mikołaj Zaciura – kl. VII SP nr 4 Biała Podlaska – symbolem sportowca i obywatela jest dla niego Janusz Kusociński.
I miejsce – Aleksandra Pilska – kl. VII SP nr 1 Terespol – wzorem sportowca jest według niego Neymar, który pomimo licznych kontuzji nie poddawał się i walczył.
II miejsce – Julia Sosenko – kl. V SP nr 2 Biała Podlaska – jest pod wrażeniem "czarodzieja" koszykówki Michaela Jordana
II miejsce - Lena Łosicka – kl. VI SP Rogoźnica – chciałby być kiedyś tak dobrą pływaczką jak Otylia Jędrzejczak.
III miejsce – Karolina Przygocka – kl. VI SP nr 1 Terespol – imponuje jej spokój i skupienie Jamesa Lebrona podczas meczu koszykówki.
Wyróżnienia: Artur Samociuk – kl. VI SP Rogoźnica – chciałby być kiedyś tak szybki jak Janusz Kusociński i Adam Stępniewski – kl. VI SP Chotyłów – jego idolem jest Ronaldo, bo jest najlepszy na świecie!
Licealiada:
I miejsce – Julia Zaciura – ALO Terespol – inspiruje ją Nicola Zalewski.
II miejsce – Kseniya Demidovich – ALO Terespol – bardzo lubi siatkówkę i jej idolem jest Katarzyna Skowrońska.
II miejsce – Magdalena Wójcik – ALO Terespol – jej wzorem sportowca jest Nicola Zalewski
Wyróżnienia: Paulina Żuk – ALO Terespol – imponuje jej siatkarski kunszt Aleksandry Szczygłowskiej i Oliwia Kowalska – ALO Terespol – wzorem sportowca dla kobiet jest Iga Świątek.
Serdecznie gratulujemy wszystkim autorom prac. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród podczas otwarcia 13. Powiatowych Katyńskich Biegów w dniu 20 kwietnia 2023 roku o godzinie 10.00 na stadionie miejskim w Terespolu. Zapraszamy!

cheba dnia April 18 2023 15:14:54 0 Komentarzy · 232 Czytań · Drukuj
drugie miejsce w powiecie!
Awansowali do rejonu!
Zarówno dziewczęta , jak i chłopcy z ALO w Terespolu zajęli drugie miejsce w powiatowych drużynowych zawodach przełajowych, które odbyły się w dn. 4.04.20023 r. w Sworach. Awansowali do zawodów rejonowych, które odbędą się w Adamowie 14 kwietnia.
Gratulacje!!!

cheba dnia April 06 2023 16:28:30 0 Komentarzy · 149 Czytań · Drukuj
Finał Powiatu Bialskiego w Piłce Nożnej Chłopców Licealiada
Komunikat Końcowy
Finał Powiatu Bialskiego w Piłce Nożnej Chłopców Licealiada
Terespol, 5.04.2023 r.

System gier: podział na grupy. W grupach po 15 minut.

Grupa I:
1. LO Międzyrzec Podlaski
2. ALO Terespol
3. ZST Międzyrzec Podlaski
Grupa II:

1. ZSCKR Leśna Podlaska
2. LO Wisznice
Kolejność meczy:
LO Międzyrzec Podlaski – ALO Terespol – 0:3
ALO Terespol – ZST Międzyrzec Podlaski – 2:0
ZSCKR Leśna Podlaska – LO Wisznice – 1:4
ZST Międzyrzec Podlaski – LO Międzyrzec Podlaski – 3:2
Mecz o III m:
ZSCKR Leśna Podlaska – ZST Międzyrzec Podlaski – 0:2
Mecz o I m :
ALO Terespol – LO Wisznice – 2:1
Kolejność miejsc:
I m – ALO Terespol – op. Roman Ferens. Skład drużyny: Michał Dekiert, Arkadiusz Jaszczyk, Krystian Myśliwiec, Mateusz Pastuszuk, Maciej Raszplewicz, Dawid Zasiuk, Jakub Zasiuk, Alan Zielonka.
II m – LO Wisznice - op. Tomasz Jung

III m – ZST Międzyrzec Podlaski – Tomasz Olesiejuk
IV m – ZSCKR Leśna Podlaska – op. Renata Sikora
V m – LO Międzyrzec Podlaski – op. Kamil Korniluk
Zawody rejonowe w dniu 13.04.2023 r. w Białej Pod

cheba dnia April 06 2023 16:08:41 0 Komentarzy · 151 Czytań · Drukuj
Strona 3 z 40 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Brak zawartości dla tego panelu
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2008 by patryk18duch