Klub Olimpijczyka przy ZSO1 w Terespolu
Strona G?ówna · Kategorie Newsów · Artyku?y · Forum · LinkiJune 15 2024 23:11:07
Nawigacja
Strona G?ówna
Kategorie Newsów
Artyku?y
Galeria
Forum
Linki
Kontakt
Szukaj

PKOL
ZSO1 Terespol
Ostatnie Artykuły
MISTZOSTWA ŚWIATA W ...
Zimowe Igrzyska Olim...
Letnie Igrzyska Olim...
MISTRZOSTWA EUROPY W...
Olipijczycy zamordow...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Klaudia
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW
MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW
W piątek, 8 kwietnia 5 szkół ponadpodstawowych rozegrało w Terespolu Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców. Niestety, zaplanowane mecze na orliku ze względu na obfite opady deszczu zostały przeniesione na halę sportową. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym:
1. ZST Międzyrzec – ALO Terespol – 3:2
2. LO Wisznice – ZSCKR Leśna Podl. – 2:1
3. LO Międzyrzec Podl. – ZST Międzyrzec Podl. – 1:1
4. ALO Terespol – LO Wisznice – 2:5
5. ZSCKR Leśna Podl. – LO Międzyrzec Podl. – 0:2
6. LO Wisznice – ZST Międzyrzec Podl. – 1:3
7. ALO Terespol – ZSCKR Leśna Podl. – 2:0
8. LO Międzyrzec Podl. – LO Wisznice – 3:4
9. ZSCKR Leśna Podl. – ZST Międzyrzec Podl. – 1:3
10. LO Międzyrzec Podl. – ALO Terespol – 4:2

Im – ZST Międzyrzec Podl. - Mistrzostwo Powiatu
IIm – LO Wisznice
IIIM – LO Międzyrzec Podl.
IV m – ALO Terespol
V m – ZSCKR Leśna Podlaska
GRATULACJE!

cheba dnia April 08 2022 16:29:16 0 Komentarzy · 320 Czytań · Drukuj
W piłkę nożną grały dziewczęta
MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT
W Terespolu, w dn. 8 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt. Do zawodów zgłosiły się 3 drużyny. Mecze rozegrano w systemie każdy z każdym:
1. ZSCKR Leśna Podlaska –LO Międzyrzec Podlaski – 2:0
2.ZSCKR Leśna Podlaska – ALO Terespol – 2:0
3. LO Międzyrzec Podlaski – ALO Terespol – 0:2
Mistrzem Powiatu zostały dziewczęta z ZSCKR Leśna Podlaska, które wygrały oba mecze, przed ALO Terespol i LO Międzyrzec Podlaskicheba dnia April 08 2022 16:22:49 0 Komentarzy · 325 Czytań · Drukuj
Mistrzostwa szkoły w siatkówce
Mistrzostwa ALO w piłce siatkowej
W każdej drużynie obowiązkowo grały dwie dziewczyny! Zawody odbyły się w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Wyniki grupy pierwszej:
IIIb – IIa – 2:0
IIIb – Ia – 2:0
IIIb – IIb – 2:1
IIa – Ia – 0:2
IIa – IIb – 1:2
Ia – IIb – 1:2
Wyniki grupy drugiej:
IIc – Ib – 0:2
IIIa – Iic 2:1
IIIa – IIIc – 2:0
IIIa – Ib – 1:2
IIIc – Iic – 2:1
IIIc – Ib -1:2
Półfinały:
IIIb – IIIa – 1:2
Ib – Iib – 1:2
Mecz o pierwsze miejsce: IIb – IIIa – 2:1
Mecz o trzecie miejsce: Ib – IIIb – 0:2. Ostateczne wyniki:
1m – IIb
2m – IIIa
3m – IIIb
4m – Ib, 5m – Ia, 6m – IIIc, &m – IIa, 8m - IIc

cheba dnia March 27 2022 09:28:17 0 Komentarzy · 333 Czytań · Drukuj
Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej chłopców
MISTRZOSTWA ALO W PIŁCE NOŻNEJ
Na przełomie stycznia i lutego odbyły się Mistrzostwa Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w piłce nożnej chłopców. Zgłosiło się 5 drużyn. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. A oto wyniki meczów:
IIa - IIIac – 12 :1
IIc – Ia – 3:2
IIIb – IIc – 5:9
IIa – Ia – 6:1
IIIac – Ia – 3:5
IIa – IIc – 12 :6
IIIb – IIIac – 3:0
IIa – IIIb – 5:6
IIc – IIIac – 3:0
Pierwsze miejsce w rywalizacji zajęła klasa IIIac, przed IIc i IIIb. Na czwartym miejscu uplasowała się klasa Ia, a na piątym IIa. Gratulacje!

cheba dnia March 23 2022 13:27:37 0 Komentarzy · 327 Czytań · Drukuj
Pierwszy dzień wiosny, 21 marca 2022 r.
Pierwszy dzień wiosny w Liceum Akademickim w Terespolu
21 marca odbyły się Mistrzostwa Liceum Akademickiego w wieloboju siłowym. Udział w zawodach wzięli przedstawiciele wszystkich klas. Chłopcy rywalizowali w robieniu pompek, podciąganiu na drążku i skoku w dal z miejsca. Dziewczęta robiły „deskę”, brzuszki i kopertę. Najlepsza okazała się klasa IIIb, przed klasą IIb i Ib. Najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja chłopców w skoku wzwyż z odbicia z odskoczni. Zdecydowanie wygrał Sebastian Grabiec, który pokonał poprzeczkę na wysokości 2 m i 5 cm. Drugie miejsce przypadło Jankowi Danilukowi i Arkadiuszowi Jaszczukowi. Gratulacje!

cheba dnia March 21 2022 18:26:57 0 Komentarzy · 337 Czytań · Drukuj
"Tropem Wilczym 2021
W Terespolu pobiegli „Tropem Wilczym”

Fundacja Wolność i Demokracja stworzyła największy w Polsce projekt edukacyjno – biegowy, którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom Wyklętym. W dniu 15 sierpnia 2021r. w Polsce i na świecie bieg odbył się w 329 miejscowościach, a w 650 biegach wzięło udział 66 000 biegaczy. Największy Bieg Pamięci w Polsce odbywa się od 2017 r. również w Terespolu. Trasa prowadzi ulicami naszego miasta na dystansie 1963 m. Długość trasy Biegu Honorowego, to dystans symboliczny, upamiętniający rok w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak, pseudonim „Lalek”.
Tegoroczne zawody w Terespolu otworzył burmistrz miasta Jacek Danieluk, a ksiądz Łukasz Borowski zainicjował modlitwę w intencji „Żołnierzy Wyklętych”. Podczas IX edycji, w Terespolu zawodnicy pobiegli w koszulkach upamiętniających Danutę Siedziakówną „Ink?”. Była ona sanitariuszką i łączniczką „Żołnierzy Wyklętych”. Zamordowana za działania zbrojne podziemia antykomunistycznego w Polsce w dniu 28 sierpnia 1946 r. w Gdańsku. Na starcie stanęło około 120 biegaczy, wśród nich spora liczba uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego na czele z panią dyrektor Agnieszką Kulicką. Pomimo, że rozpiętość wiekowa wśród uczestników była bardzo duża, to wszyscy dotarli do mety w znakomitej kondycji. W nagrodę otrzymali pamiątkowe medale. Jako pierwszy na metę przybiegł Tadeusz Szymanek, a wśród kobiet Oliwia Tymon.
Sponsorem pakietów startowych był Urząd Miasta Terespol. Trasę zabezpieczała Policja. Organizatorem wydarzenia był UKS „Młodzi” i Klub Olimpijczyka działające przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu.

Zdjęcia z wydarzenia w galerii oraz na stronie gońca terespolskiego, terespol.net, terespol.pl, radiobiper i bialskim forum, zapraszamy!

cheba dnia August 15 2021 16:17:06 0 Komentarzy · 394 Czytań · Drukuj
Mistrzostwa Terespola w Eisstocka
Mistrzostwa Terespola w Eisstocka

W sobotę, 3 października odbyły się Mistrzostwa Terespola w Eisstocka. Na boisku ALO grało 7 dwuosobowych drużyn. Organizatorem zawodów był UKS „Młodzi” i Klub Olimpijczyka. W ceremonii otwarcia wziął udział burmistrz miasta, Jacek Danieluk. Zawodnicy grali systemem „każdy z każdym”. Dopisała pogoda, w związku z tym, złaknieni rywalizacji uczestnicy nawet nie odczuli trudów ciągnącej się 5 godzin rywalizacji. Wygrali Jacek i Bartek Wiśniewscy (ojciec i syn!) przed Jankiem Danilukiem i Piotrkiem Żmińczukiem. Trzecie miejsce zajęli Karol Dmitruk i Andrzej Korbal. To właśnie te pary otrzymały okazałe puchary ufundowane przez Urząd Miasta w Terespolu.

cheba dnia October 05 2020 12:16:35 0 Komentarzy · 587 Czytań · Drukuj
6. Edycja Europejskiego Tygodnia Sportu
Europejski Tydzień Sportu powstał z myślą o każdym z nas! Chodzi o to by być aktywnym przez całe życie!
Tegoroczna, piąta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu w Terespolu odbyła się w piątek, 2.10.2020 r. Klub Olimpijczyka i UKS „Młodzi” działający przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu zaprosili wszystkich chętnych na rolki. Punktualnie o godz. 16.00 zaczęliśmy rozgrzewką na boisku szkolnym ALO przy ul. Wojska Polskiego 88. Następnie odbył się rekreacyjny przejazd ulicami miasta na dystansie 2 km. W wydarzeniu wzięło aktywny udział 50 osób. Nad bezpieczeństwem czuwała Policja. Każdy z uczestników otrzymał słodycze ufundowane przez burmistrza miasta Terespol, Jacka Daniluka, a Klub Olimpijczyka zapewnił wszystkim gadżety.cheba dnia October 02 2020 23:43:18 0 Komentarzy · 565 Czytań · Drukuj
<b>I Bieg pamięci Franciszka Krajowskiego za nami!</b>
I Bieg pamięci Franciszka Krajowskiego za nami!
Dwa dni tj.: 12 i 13 września w Terespolu trwały uroczystości upamiętniające wydarzenia z 1920 roku, w 100-lecie Bitwy Warszawskiej. W okolicach Terespola, nad rzeką Bug, miała miejsce bitwa wojsk polskich z wojskami bolszewickiej Rosji. Rozegrała się w okolicach miasta podczas kontrofensywy po zwycięskiej Bitwie Warszawskiej. Generał Krajowski uczestniczył w wojnie polsko-bolszewickiej dowodząc grupę operacyjną swojego imienia, przeformowaną następnie w 18. Dywizję Piechoty.
Jednym z wydarzeń w Terespolu upamiętniających tamte dni i postać generała był I Bieg im. gen. Dyw. Franciszka Krajowskiego. Zawody 13 września odbyły się pod hasłem: „Polak z wyboru – żołnierz z powołania”. Na dystansie 1600 m stanęło 50 uczestników. Zwyciężył Jan Danieluk przed Patrykiem Majkiem i Alanem Zielonką. Czwarty był Michał Jakimiak, piąty Kacper Krześniak, a szósty Maciej Raszplewicz. Wśród kobiet jako pierwsza na linii mety zameldowała się Justyna Witkowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne medale oraz dyplomy uczestnictwa.
Organizatorem Biegu było Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol, a współorganizatorami: Urząd Miasta Terespol, Miejski Ośrodek Kultury, UKS „Młodzi” i Klub Olimpijczyka działający przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu. Honorowym Patronatem zawody objęli: Wojewoda Lubelski – Lech Sprawka i Marszałek Woj. Lubelskiego – Jarosław Stawiarski. Celami imprezy było: upamiętnienie postaci gen. dyw. Franciszka Krajowskiego, upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej wśród mieszkańców miasta Terespol, promocja miasta Terespol oraz upowszechnianie prozdrowotnych wzorców zachowań.

cheba dnia September 13 2020 13:45:29 0 Komentarzy · 641 Czytań · Drukuj
Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych 2020 w Terespolu
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Terespolu

„Tropem Wilczym” – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, to największa impreza sportowo – edukacyjna, jaka towarzyszy obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Odbywa się aby oddać hołd żołnierzom podziemia antykomunistycznego, którzy w latach 1944 – 1963 walczyli z obcą władzą zainstalowaną w Polsce pod koniec II wojny światowej. Celem jest upowszechnianie wiedzy na temat najnowszej historii Polski oraz zachęta do aktywności ruchowej. W Polsce i na świecie 1.03.2020 r. „Tropem Wilczym” zorganizowało 365 miejscowości, pobiegło 75 000 biegaczy w 650 biegach.
Organizatorem obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Terespolu, w dniu 1.03.2020 r. byli: Urząd Miasta Terespol, UKS „Młodzi” i Klub Olimpijczyka działający przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym oraz MOK. Uroczystości rozpoczęła msza święta. Dr Bogusław Korzeniewski wygłosił wykład: Żołnierze Wyklęci i ich testament. Uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Niepodległości. Po wciągnięciu flagi państwowej na maszt i odśpiewaniu hymnu Polski, plutonowy Służby Więziennej, Kamil Adamiec odczytał Apel Pamięci. Kompania Honorowa Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie oddała salwę honorową. Przy pomniku Niepodległości oraz Muralu Żołnierzy Wyklętych złożone zostały kwiaty. Gośćmi honorowymi uroczystości byli parlamentarzyści: poseł Dariusz Stefaniuk oraz senator Grzegorz Bierecki, przewodniczacy Sejmiku Woj. Lubelskiego – Jerzy Szwaj, Konsul RP w Brześciu – Jacek Zimolzak oraz samorządowcy na czele z burmistrzem miasta – Jackiem Danilukiem.
130 zawodników pokonało dystans 1963 m. Rozpiętość wieku biegaczy była bardzo duża. Najmłodszy uczestnik miał 3 lata, a najstarszy ponad 60. Bieg miał charakter rodzinny. W pełnym umundurowaniu trasę biegu pokonali uczniowie ALO oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wszyscy w doskonałej kondycji dotarli do mety. Wygrał uczeń ALO – Jan Daniluk przed Darkiem Zduniakiem i Mirosławem Włodarczykiem. Aleksandra Kotowska okazała się najlepszą wśród kobiet. Na mecie na zawodników czekały piękne medale i ciepły bigos. Sponsorem pakietów startowych był Urząd Miasta w Terespolu.
Bohaterem terespolskiego biegu był Witold Pilecki.

cheba dnia March 01 2020 17:35:53 0 Komentarzy · 559 Czytań · Drukuj
Nagrody w Turnieju rozdane!
Grali w II Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego

22 osoby wystartowały w II Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu, w sobotę, 25 stycznia. Zawodnicy przybyli z Łukowa, BiaŁej Podlaskiej, Nepli, Tucznej, Rossosza i Terespola. Grali do trzech wygranych setów. Wydarzeniem był start dyrektora ALO, Bogdana Korzeniewskiego oraz burmistrza miasta, Jacka Daniluka. W bezpośrednim starciu burmistrz pokonał dyrektora, po zaciętej i wyrównanej walce 3:2. Sensacyjnie dobrze spisał się burmistrz Jacek Danieluk, który awansował do ćwierćfinału i zajął wysokie – ósme miejsce.
Zawody wygrał Andrzej Szot, drugie miejsce wywalczył Konrad Brukalski, a trzecie Zbigniew Burdzicki. Wszyscy trzej otrzymali dyplomy oraz puchary. Za miejsca: czwarte – Mateusz Celiński, piąte – Piotr Melaniuk i szóste – Henryk Dyrda zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Z dyplomem i upominkiem wyjechał również najmłodszy zawodnik – Jakub Brukalski. Wszyscy zawodnicy prezentowali wysoki poziom sportowy i grali zgodnie z zasadami fair play. Organizatorami zawodów byli: Uczniowski Klub Sportowy „Młodzi” i Klub Olimpijczyka przy Akademickim Liceum w Terespolu.


cheba dnia January 25 2020 22:30:50 0 Komentarzy · 526 Czytań · Drukuj
Strona 6 z 40 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Brak zawartości dla tego panelu
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2008 by patryk18duch