Klub Olimpijczyka przy ZSO1 w Terespolu
Strona G?ówna · Kategorie Newsów · Artyku?y · Forum · LinkiMarch 01 2024 02:58:35
Nawigacja
Strona G?ówna
Kategorie Newsów
Artyku?y
Galeria
Forum
Linki
Kontakt
Szukaj

PKOL
ZSO1 Terespol
Ostatnie Artykuły
MISTZOSTWA ŚWIATA W ...
Zimowe Igrzyska Olim...
Letnie Igrzyska Olim...
MISTRZOSTWA EUROPY W...
Olipijczycy zamordow...
Użytkowników Online
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Klaudia
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Wyjazd do Brześcia
Wyjazd do Brześcia

Kolejny raz młodzież Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego i SP nr 1 w Terespolu wyjeżdżała do Brześcia. Grupa ponad 40 osób w dniu 19.12.2019 r. zwiedzała Brześć. Chociaż była mgła, to podziwialiśmy piękno miasta, a Twierdza Brzeska wyglądała w tej aurze niezwykle groźnie i tajemniczo. Tradycyjnie głównym punktem wyjazdu było lodowisko. Dobry lód i duża przestrzeń powodowała, że umiejętności młodzieży z minuty na minutę rosły. Było mnóstwo zabawy, a dobre towarzystwo sprawiało, że chciało się ruszać! Wszyscy byli lekko zmęczeni ale zadowoleni.


cheba dnia December 20 2019 21:20:41 0 Komentarzy · 438 Czytań · Drukuj
Klubowe Mistrzostwa Europy<
Klubowe Mistrzostwa Europy

Od 22 do 24 listopada 2019 r. trwały Klubowe Mistrzostwa Europy w Eisstocka we Włoszech. Zawodnicy mieszkali w Naturs, a zawody rozgrywane były na lodzie Meran Arena. Wystartowało 26 drużyn reprezentujących: Austrię, Niemcy, Włochy, Szwajcarię, Czechy, Słowenię, Finlandię, Litwę, Francję, Białoruś i Polskę. Nasz kraj reprezentowali seniorzy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Młodzi” działającego przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu: Marek Czerwiński, Bartek Wiśniewski, Jacek Wiśniewski i Andrzej Korbal. Pomimo, że „nasi zawodnicy, na co dzień nie mają możliwości treningu na lodzie, to wypadli najlepiej z klubów reprezentujących Europę Wschodnią. Uplasowali się przed klubami: Białorusi, Litwy czy Finlandii. Najważniejsze, że podczas zawodów mieli możliwość podglądania i nauki od najlepszych. Życzymy aby w przyszłości liderzy: Austria, Niemcy czy Włosi zostali pokonani przez zawodników z Terespola.

cheba dnia November 26 2019 17:11:28 0 Komentarzy · 450 Czytań · Drukuj
Świętowali 100 lecie PKOL
Terespol świętował na Gali

W sobotę, 26 października 2019 r. w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbyła się uroczysta Gala z okazji 100-lecia powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Gośćmi specjalnymi byli: polscy medaliści olimpijscy, Prezydent RP Andrzej Duda, Prezydent MKOl Thomas Bach, Prezydent Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich Janez Kocijałcił, Minister Sportu. W Gali wzięli udział również: parlamentarzyści, przedstawicieli Rządu oraz Kancelarii Prezydenta, akredytowani w Polsce przedstawiciele Korpusu Dyplomatycznego, Sekretarz Generalna Światowego Stowarzyszenia Narodowych Komitetów Olimpijskich Gunilla Lindberg, delegacje narodowych komitetów olimpijskich oraz międzynarodowych federacji sportowych.
Uroczystość rozpoczęł przemówieniem Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, który przywitał gości oraz podziękował wszystkim osobom i instytucjom życzliwym i wspierającym Polski Ruch Olimpijski. Następnie głos zabrali: Prezydent RP Andrzej Duda, Przewodniczący MKOl Thomas Bach, Prezydent Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich Janez Kocijałcic oraz Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.
Okolicznościowe medali 100-lecia PKOl otrzymali: A. Duda, T. Bach, J. Kocijałcic i W. Bańka.
Anita Włodarczyk z rąk szefa MKOl odebrała złoty medal igrzysk olimpijskich w Londynie z 2012 roku.
Wiceprezydent EOC – Niels Nygaard, Sekretarz Generalny EOC – Raffaele Pagnozzi i córka Piotra Nurowskiego – Joanna Nurowska wręczyli Nagrody EOC im. Piotra Nurowskiego dla Najlepszych Młodych Sportowców Europy.
Hołd Halinie Konopackiej złożył Daniel Olbrychski, recytując – przy akompaniamencie orkiestry – wiersz „Dziewczyna w czerwonym berecie”. Na cześć Ireny Szewińskiej, Joanna Zawartko zaśpiewała jeden z ulubionych utworów Pierwszej Damy Polskiego Sportu – „Niech żyje bal”.
Na zakończenie uroczystości Prezes PKOl wręczył wyróżnienie Dyrektorowi Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Panu Waldemarowi Dąbrowskiemu „Honorowy Złoty Wawrzyn PKOl”.
Świadkami i uczestnikami tych wydarzeń byli przedstawiciele Klubu Olimpijczyka działającego przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu: Andrzej Korbal, Krystyna Pucer i Wiesław Pucer. To wielki zaszczyt i ogromne wyróżnienie dla Klubu. Opuszczając gmach teatru otrzymaliśmy pięknie wydane albumy: „100 lat na olimpijskim szlaku”, kolekcję znaczków wydanych przez Pocztę Polską oraz okolicznościowe medale 100 lecia.
Wydarzenie uświetniły występy chóru i orkiestry Teatru Wielkiego – Opery Narodowej pod dyrekcją Rafała Kłoczko.

cheba dnia October 27 2019 15:28:45 0 Komentarzy · 481 Czytań · Drukuj
Klub Olimpijczyka na Sejmiku w Poznaniu
Terespol na Ogólnopolskim Sejmiku Klubów Olimpijczyka

Dwa dni, od 18 do 19.10.2019 r. trwał Ogólnopolski Sejmik Klubów Olimpijczyka w Poznaniu.
Pierwszego dnia uczestnicy wysłuchali wykładu prof. dr hab. Wojciecha Lipońskiego „Zapomniane kultury sportu”. O upadku ideałów podczas Igrzysk Olimpijskich mówił Szymon Ziółkowski. Prof. Ryszard Wryk przedstawił „Narodziny ruchu Olimpijskiego w Polsce”. Obradom towarzyszyła przepiękna wystawa „100 lat Sportu Polskiego w medalierstwie”. Krystyna Pucer, reprezentująca Klub Olimpijczyka z Terespola przedstawiła prezentację pokazującą działalność Klubu i formy krzewienia idei olimpijskiej. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem, zwłaszcza różnorodność działań skierowanych bezpośrednio do młodzieży. Przewodnicząca Klubu, na pamiątkę spotkania wręczyła na ręce Szymona Ziółkowskiego anioła wykonanego w Miejskim Ośrodku Kultury. Wieczorem uczestnicy spotkali się na koncercie w Blue Note „Joanna Dudkowska Band feat. Chuc Frazier. Drugi dzień rozpoczął się od zwiedzania Term Maltańskich i Toru Regatowego Malta. Oba obiekty są na światowym poziomie i robią olbrzymie wrażenie. Na zakończenie, na Międzynarodowych Targach Poznańskich obserwowaliśmy „od kuchni” przygotowania do XX Maratonu Poznańskiego (w dniu20.10.2019 r.).

cheba dnia October 21 2019 08:06:21 0 Komentarzy · 477 Czytań · Drukuj
Brawo młodzi!
Grali w Brześciu

Międzynarodowy Turnie Eisstocka w Brześciu na Białorusi odbył się 6 października 2019 r. Wystartowało 13 drużyn reprezentujących Grodno, Mińsk, Brześć i Terespol.
Seniorzy w składzie: Andrzej Korbal, Jacek Wiśniewski, Bartek Wiśniewski, Marek Czerwiński i Zdzisław Wołoszko zajęli czwarte miejsce. Chociaż juniorzy uplasowali się oczko niżej, na piątym miejscu, to właśnie oni zasługują na pochwałę. Grali naprawdę dobrze w tym doborowym towarzystwie. Wystąpili w składzie: Piotr Żmińczuk, Arek Jaszczyk, Jan Daniluk i Tomasz Wasil.

cheba dnia October 09 2019 09:41:58 0 Komentarzy · 451 Czytań · Drukuj
Aktywni na rolkach
Europejski Tydzień Sportu w Terespolu

UKS „Młodzi” i Klub Olimpijczyka przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu zaprosili dzieci i dorosłych 19 września 2019 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu do spędzenia aktywnie wolnego czasu na rolkach. Impreza odbywała się pod hasłem: „Bądź aktywny! Jeźdź na rolkach!
Pomimo chłodu i lekkiej mżawki o godz. 16.00 stawiła się grupa ponad 30 uczestników na boisku przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Kiedy zaczęły się zajęcia, to pogoda zeszła na drugi plan. Od tej chwili liczyła się tylko dobra zabawa, możliwość aktywnego spędzenia czasu w fajnym towarzystwie i we wspaniałej atmosferze. Pan Andrzej Korbal zaproponował kilka konkurencji. Wszyscy dali radę, świetnie sprostali wyzwaniu. W nagrodę każdy z uczestników otrzymał drobne upominki rzeczowe i słodycze. Na zakończenie uczestnicy w barwnej, hałaśliwej grupie przejechali ulicami miasta propagujac ten rodzaj aktywności ruchowej wśród mieszkańców. Trasę przejazdu zabezpieczała policja. Dziękujemy! Do zobaczenia za rok!

cheba dnia September 19 2019 19:14:25 0 Komentarzy · 460 Czytań · Drukuj
Uczcili pamięć i jubileusz
Uczcili pamięć Kozłowskiego i jubileusz 100 lecia PKOL

29. Powiatowe Biegi Uliczne im. Wincentego Kozłowskiego w Terespolu obyły się 18 września. Pomimo chłodu i deszczu dopisała frekwencja. Zawody odbyły się pod hasłem „Wiele dróg, jeden cel”, a tematem powiatowego konkursu plastycznego był: „Sportowiec 100 lecia”.
Pięknie wpisaliśmy się w obchody jubileuszu 100 lecia powstania PKOL. Rangę imprezy podniosła ceremonia otwarcia zgodna z ceremoniałem olimpijskim (była flaga, hymn i znicz olimpijski) oraz obecność dwukrotnego brązowego medalisty olimpijskiego z Moskwy i Barcelony, florecisty, Mariana Sypniewskiego. Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć śp. Wincentego Kozłowskiego, a delegacja młodzieży złożyła kwiaty i zapaliła znicze na Jego grobie. W 13 biegach na różnych dystansach wystartowało 418 osób. Wszyscy w dobrej kondycji ukończyli zawody. Na najlepszych czekały dyplomy, medale i nagrody. Nagradzał olimpijczyk, przedstawiciele władz samorządowych na czele z panem burmistrzem Jackiem Danielukiem i sekretarzem Józefem Paderewskim. Sponsorami zawodów byli: Urząd Miasta w Terespolu, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, sklep „Puchatek” pani Joanny Kotowskiej, Pizzeria „Pappa” i sklep „Archelan”. O bezpieczeństwo uczestników dbali Policjanci oraz Straż Graniczna. Organizatorem zawodów był Klub Olimpijczyka i UKS „Młodzi” przy wsparciu młodzieży Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.
Zdjęcia już dostępne w galerii!
O Biegach też na stronach:
https://www.bialskieforum.pl/29-powiatowe-biegi-uliczne-im-wincentego-kozlowskiego-w-terespolu/
https://www.radiobiper.info/2019/09/19/terespol-29-biegi-uliczne-im-wincentego-kozlowskiego-galeria/
https://www.olimpijski.pl/pl/aktualnosci,89/2531,uczcili-pamiec-i-jubileusz.html
https://www.slowopodlasia.pl/galeria/1131,29-powiatowe-biegi-uliczne-w-terespolu-2019
https://pl-pl.facebook.com/strona.goniecterespolski/posts/2507680525921797?__tn__=K-R
https://bszs.edupage.org

cheba dnia September 18 2019 22:31:25 0 Komentarzy · 547 Czytań · Drukuj
Komunikat końcowy 29. Biegów Ulicznych
KOMUNIKAT KOŃCOWY XXIX POWIATOWYCH BIEGÓW ULICZNYCH
IM. WINCENTEGO KOZŁOWSKIEGO, TERESPOL, DN. 18.09.2019 R.cheba dnia September 18 2019 20:51:04 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 876 Czytań · Drukuj
"Sportowiec 100 lecia
Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego
„Sportowiec 100 lecia”, Terespol, dn. 18.09.2019 r.


W kategorii kl I – IV Szkół Podstawowych:
1m – Helena Sacharuk – kl III SP w Neplach
2m – Błażej Mikołajczuk – kl IV SP w Neplach
3m – Eryk Steć – SP w Neplach

W kategorii kl V – VIII Szkół Podstawowych:
1m –Andżelika Plak – kl VII SP w Połoskach
2m – Karolina Jarmoszewicz – kl VII SP w Połoskach
3m – Julia Jakuszko – kl V SP nr 1 w Terespolu
Wyróżnienie – Justyna Witkowska – kl VI SP Neple

W kategorii licealiada:
1m – Paulina Stukanova – ZS Małaszewicze
2m – Wiktoria Wowczeniuk – ALO Terespol

cheba dnia September 17 2019 12:57:00 0 Komentarzy · 519 Czytań · Drukuj
Grali na Litwie
Udany Turniej seniorów z Terespola

Drużyna seniorów z Terespola reprezentowała Polskę w Lazdijai na Litwie w dniu 7 września w Międzynarodowym Turnieju Eisstocka.
W zawodach wzięło udział 8 drużyn reprezentujących: Rosję, Litwę, Białoruś i Polskę. Podopieczni Andrzeja Korbala zaliczyli udany występ. Zajęli wysokie drugie miejsce. Wystąpili w składzie: Marek Czerwiński, Jacek Wiśniewski, Bartek Wiśniewski i Andrzej Korbal. Gratulacje!


cheba dnia September 09 2019 20:31:00 0 Komentarzy · 440 Czytań · Drukuj
Grand Prix Europy 2019
Startowali w Grand Prix Europy

W dniach 2.08 - 4.08.2019 r. w Straskirchen (Niemcy) dwie drużyny z Terespola reprezentowały Polskę na Grand Prix Europy do lat 16.

W zawodach wystąpiło 12 drużyn reprezentujących: Niemcy, Austrię, Włochy, Czechy, Litwę, Białoruś i Polskę. Nasza drużyna (podopieczni Andrzeja Korbala) w składzie: Agata Korzeniewska, Piotr Żmińczuk, Arkadiusz Jaszczyk, Cezary Zaorski zajęła 5 miejsce w grze drużynowej na celność . Agata Korzeniewska zajęła 6 miejsce w grze indywidualnej na celność, ustępując tylko Niemkom i Austriaczkom. Druga drużyna wystąpiła w składzie: Jan Daniluk, Tomasz Wasil, Kazimierz Saczewko, Karol Dmitruk.

cheba dnia August 12 2019 11:27:34 0 Komentarzy · 463 Czytań · Drukuj
Strona 6 z 39 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Brak zawartości dla tego panelu
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2008 by patryk18duch