Klub Olimpijczyka przy ZSO1 w Terespolu
Strona G?ówna · Kategorie Newsów · Artyku?y · Forum · LinkiMarch 01 2024 02:11:02
Nawigacja
Strona G?ówna
Kategorie Newsów
Artyku?y
Galeria
Forum
Linki
Kontakt
Szukaj

PKOL
ZSO1 Terespol
Ostatnie Artykuły
MISTZOSTWA ŚWIATA W ...
Zimowe Igrzyska Olim...
Letnie Igrzyska Olim...
MISTRZOSTWA EUROPY W...
Olipijczycy zamordow...
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Klaudia
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Wpisali się w miejskie świętowanie na sportowo
Pięknie wpisali się w miejskie świętowanie

Tradycyjnie przed południem 21.07.2019 r., podczas „Niedzieli w Terespolu” odbył się turniej eisstoca o puchar burmistrza miasta . Zawody zorganizował UKS „Młodzi” i Klub Olimpijczyka działający przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym.
Wystartowało 8 drużyn reprezentujących Białoruś i Polskę. Dopisała pogoda, a zawodnicy reprezentowali bardzo wysoki sportowy i kulturalny poziom. Na dwóch pierwszych miejscach uplasowały się drużyny z Brześcia: Bulding przed Bizonami. Kolejne dwa miejsca przypadły gospodarzom: 3 m - seniorom ( Marek Czerwiński, Jacek Wiśniewski, Bartek Wiśniewski i Zdzisław Wołoszko), 4 m - ALO (Andrzej Korbal, Piotr Żmińczuk, Arkadiusz Jaszczyk, Karol Bieńkowski). Na szóstym miejscu rywalizację zakończyła drużyna U23 w składzie: Jowita Korbal, Paulina Biłanicz, Agata Korzeniewska i Tomasz Wasil.
Sześć najlepszych drużyn otrzymało puchary, a trzy pierwsze medale. Sędzią głównym zawodów był Andrzej Korbal, a sponsorem nagród, burmistrz miasta, Jacek Danieluk.

cheba dnia July 21 2019 15:14:25 0 Komentarzy · 478 Czytań · Drukuj
18. Olimpiada Przedszkolaka w Terespolu
Jak na Igrzyskach Olimpijskich …

Zgodnie z ceremoniałem olimpijskim rozpoczęła się 18. Olimpiada Przedszkolaka w Terespolu, w dniu 17.06.2019 r. Celem imprezy zaproponowanej przez Klub Olimpijczyka było: przedstawienie propozycji aktywnego spędzania wolnego czasu, propagowanie zasad fair play, propagowanie idei olimpijskiej, budowanie więzi poprzez wspólną zabawę oraz uczczenie rocznicy 100-lecia powstania PKOL.
Olimpiada odbyła się pod hasłem „Wiele dróg, jeden cel”, w formie festynu sportowo – rekreacyjnego, bez żadnego współzawodnictwa między dziećmi. Organizatorzy przygotowali 20 konkurencji dostosowanych do wieku i potrzeb uczestników. Mali sportowcy poświadczali zaliczenie konkurencji pieczątką na ręce.
Zabawy było co niemiara! Wszyscy uczestnicy wykazali się sprawności? fizyczną, a w razie potrzeby mogli liczyć na dyskretną pomoc młodzieży Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Na zakończenie, 180 dzieci otrzymało dyplomy, a Przedszkole, nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Terespolu, w postaci 3 edukacyjnych chust animacyjnych za kwotę ponad 1000 zł.

cheba dnia June 17 2019 16:34:08 0 Komentarzy · 503 Czytań · Drukuj
Biegali w upale!
XIV Międzynarodowy Bieg Przyjaźni za nami

XIV Międzynarodowy Bieg Przyjaźni Terespol – Brześć odbył się pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, pod hasłem „Wiele dróg, jeden cel”. 15 czerwca na starcie w Terespolu stanęł o 86 osób reprezentujących: Białoruś, Francję i Polskę.
W pięknym otwarciu, zgodnym z ceremoniałem olimpijskim (była flaga, hymn, znicz i apel olimpijski) wzięli udział reprezentanci wszystkich krajów. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych Terespola i Brześcia oraz liczni kibice. Wszyscy, którzy dotarli do mety w Brześciu, mogą bez wątpienia czuć się zwycięzcami. Oprócz dystansu 10 km i rywali musieli pokonać własne słabości związane z bardzo wysoką, bezwietrzną temperaturą. Dali radę! Pokonali granicę dosłownie i w przenośni. W czasie biegu mogli liczyć na wzajemną pomoc. Pięknie wpisali się w jubileusz 100-lecia PKOL. Zwyciężył duch sportu, przyjaźni i fair play. Organizatorami zawodów byli: Miejski Ośrodek Kultury, Klub Olimpijczyka i Urząd Miasta w Terespolu.

cheba dnia June 16 2019 12:16:11 0 Komentarzy · 480 Czytań · Drukuj
Byliśmy na 21. Pikniku Olimpijskim!
Terespol na Pikniku Olimpijskim w Warszawie

Nadchodzące II Igrzyska Europejskie Mińsk 2019 (21-30 czerwca) oraz organizowane po raz pierwszy w historii Igrzyska Sportów Plażowych San Diego 2019 (9-15 października) były jednymi z kilku motywów przewodnich 21. Pikniku Olimpijskiego, który odbył się 25 maja. Jednym z głównych motywów przewodnich Pikniku były obchody 100-lecia założenia Polskiego Komitetu Olimpijskiego powiązane z otwarciem światowych Targów Kolekcjonerów Olimpijskich, które równolegle były dostępne dla odwiedzających w Centrum Olimpijskim PKOl.
Tradycyjnie świadkiem, jak i aktywnym uczestnikiem Pikniku byli przedstawiciele Klubu Olimpijczyka z Terespola, wsparci dodatkowo obecnością uczniów SP ze Swór. Mieliśmy możliwość poznania z bliska charakteru poszczególnych sportów powszechnie znanych, jak i tych nowych, a także zasad rywalizacji, przepisów i technik. Braliśmy aktywny udział w różnych dyscyplinach sportowych na lądzie, wodzie, a nawet w powietrzu. Spotkaliśmy wielu sportowców, olimpijczyków, medalistów, jednym słowem same gwiazdy. Z całą pewnością, nigdzie indziej w Polsce nie ma takiej imprezy, kiedy jednego dnia, w jednym miejscu, można spotkać ponad stu polskich, tylko medalistów olimpijskich, bo… nie sposób zliczyć wszystkich przybywających na Piknik sportowców. Cieszymy się, że po raz kolejny wzięliśmy udział w niepowtarzalnym widowisku pełnym sportowych emocji. Zdobyliśmy autografy sportowców, zrobiliśmy mnóstwo zdjęć, przywieźliśmy wiele gadżetów. Wspomnienia będą nam towarzyszyły do następnego, 22 Pikniku w przyszłym roku.

cheba dnia May 26 2019 00:40:34 0 Komentarzy · 537 Czytań · Drukuj
Terespol stolicą eisstocka
TERESPOL STOLICĄ EISSTOCKA W POLSCE

Śmiało można powiedzieć, że Terespol przez dwa dni stał się sportową stolicą eisstocka w Polsce. W Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza w dniach 18 – 19 maja 2019 r. wystartowało aż 16 drużyn. Byli reprezentanci: Rosji, Ukrainy, Litwy, Białorusi i Polski. Zawody rozpoczęły się uroczystym przemarszem drużyn. W ceremonii otwarcia wzięli udział: burmistrz, Jacek Danieluk i przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Eisstocka, Udo Raicheneker. Zawody odbywały się na boisku ALO i na parkingu przy ul. Wojska Polskiego. To drugie miejsce, zwłaszcza było świetnym miejscem promocji tej dyscypliny sportu. Poruszający się główną ulicą miasta bardzo często zatrzymywali się i obserwowali z ciekawością tę nietypową grę. Nad całością rozgrywek czuwał Andrzej Korbal, który „załatwił” nawet pogodę. Zawody przebiegały zgodnie z zasadami fair play. W wyniku rywalizacji po pierwszym dniu do finału awansowało osiem najlepszych drużyn. Ostatecznie Turniej wygrała drużyna Building Trust Brześć przed seniorami z Terespola ( Andrzej Korbal, Marek Czerwiński, Jacek Wiśniewski i Bartek Wiśniewski) i Bisonami z Brześcia. Na czwartym miejscu rywalizację zakończył Real Brześć, na piątym juniorzy z Brzescia , a na szóstym II drużyna z Grodna. Reprezentujący Terespol U19 w składzie: Agata Korzeniewska, Paulina Biłanicz, Piotr Żmińczuk, Stanisław Daniluk i Tomasz Wasil zajęli 12 miejsce, a na 13 miejscu uplasowali się U16: Czarek Zaorski, Kazik Soczewko, Arek Jaszczyk, Karol Dmitruk i Janek Daniluk. Trzy najlepsze drużyny otrzymały medale, a sześć pierwszych drużyn okazałe puchary. Sponsorami zawodów byli: Urząd Miasta w Terespolu i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. Organizatorem zawodów byli: UKS „Młodzi” i Klub Olimpijczyka przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu.

cheba dnia May 19 2019 16:19:18 0 Komentarzy · 500 Czytań · Drukuj
Biegi Katyńskie na filmie
Na stronie Radia Biper dostępny jest film z XI Katyńskich Powiatowych Biegów Przełajowych z Terespola

https://www.radiobiper.info/2019/05/08/sport-xi-katynskie-powiatowe-biegi-przelajowe-w-terespolu-film-galeria/

przyjemnego oglądania!

cheba dnia May 08 2019 23:01:33 0 Komentarzy · 472 Czytań · Drukuj
XI Katyńskie Powiatowe Biegi Przełajowe za nami!
Zabiegali o pamięć
11. Katyńskie Powiatowe Biegi Przełajowe w Terespolu w dniu 25.04.2019 r. odbywały się pod hasłem „Wiele dróg – jeden cel”. Otwarcie było zgodne z ceremoniałem olimpijskim: była flaga, znicz i apel olimpijski. W apelu poległych wspominaliśmy polskich olimpijczyków zamordowanych w Katyniu. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć prezesa PKOL, Piotra Nurowskiego. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Jackiem Danielukiem i dyrektorzy terespolskich szkół.
Rangę imprezy podnieśli brązowi medaliści olimpijscy: kajakarz, Władysław Zieliński (1960 r. – Rzym), Kazimierz Czarnecki – podnoszenie cięż arów ( 1976 r. – Montreal) i łuczniczka, Iwona Marcinkiewicz (1996 r. – Atlanta). Nasi wspaniali goście wzięli udział w ceremonii otwarcia, nagradzali najlepszych, wpisywali się do ksiąg pamiątkowych, pozowali do zdjęć. Kolejny raz mieliśmy okazję spotkania ze sportowcami z „najwyższej półki”, pisanymi przez duże S.
Organizatorzy podsumowali powiatowy konkurs plastyczny „Wiele dróg – jeden cel”. Cieszymy się, że możemy pokazywać konkursowe prace i przedstawiać ich twórców. Jednocześnie mamy nadzieję, że będą one miały coraz większy zasięg, a ich autorzy zdobędą sławę dorównujcą najlepszym sportowcom.
Przy pięknej, słonecznej pogodzie, w towarzystwie budzącej się do życia przyrody ruszyło bieganie uczniów reprezentujących większość szkół powiatu bialskiego. Odbyło się 15 biegów na różnych, dostosowanych do wieku dystansach. Frekwencja była znacznie niższa z powodu strajku, a i tak do mety dobiegło niemal 300 osób. Na twarzach finiszujących widać było zmęczeni ale i zadowolenie. Za trud na mecie czekały dyplomy, medale i cenne nagrody. Sponsorami zawodów byli: Urząd Miasta Terespol i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz PKOL w Warszawie. Patronem medialnym zawodów było „Słowo Podlasia”, a organizatorem Klub Olimpijczyka w Terespolu przy pomocy młodzieży Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.
Cieszymy się, że zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy pięknie wpisaliśmy się w obchody 100 lecia powstania PKOL.

cheba dnia April 26 2019 20:21:01 0 Komentarzy · 584 Czytań · Drukuj
Znamy wyniki Biegów Katyńskich w Terespolu
Komunikat
XI Katyńskie Powiatowe Biegi Przełajowe, Terespol, 25.04.2019 r.


cheba dnia April 25 2019 21:58:43 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 954 Czytań · Drukuj
Powiatowy Konkurs rozstrzygnięty!!!!
PROTOKÓŁ
Powiatowego Konkursu Plastycznego „Wiele dróg, jeden cel”, Terespolol, 25.04.2019 r.

Jury konkursu po zapoznaniu się z pracami przyznało:

W kategorii – licealiada:
I m – Wiktoria Wowczeniuk – ALO Terespol
W kategorii kl VI – III Gm:
I m – Paulina Stukanowa –Gm nr 2 Terespol
II m – Aleksandra Kisiel – SP Sławatycze
III m – Justyna Witkowska – SP Neple
Wyróżnienia:
Mikołaj Kratiuk – SP Sławatycze
W kategorii kl I – V SP:
I m – Dawid Jaszczuk – SP Swory
Wyróżnienia:
Łukasz Pawluczuk – SP Neple
Natalia Przygocka – SP nr 1 Terespol
Julia Danieluk – SP nr 1 Terespol

Nagrodzone prace można obejrzeć w galerii

cheba dnia April 18 2019 17:01:45 0 Komentarzy · 540 Czytań · Drukuj
Grali ze zmiennym szczęściem
Startowali w Mistrzostwach Europy seniorów

Na dobrym poziomie wystartowały dziewczęta z Terespola na Mistrzostwach Europy Seniorów w Eisstocka. Zawody odbyły się w dniach 13 – 16 marca 2019 r. w Kownie na Litwie. Drużna w składzie: Paulina Biłanicz, Jowita Korbal, Agata Korzeniewska i Wioleta Stępień spisała się lepiej, niż spodziewał się trener Andrzej Korbal. W doborowej stawce 11 drużyn dziewczęta zajęły 7 miejsce. Za nimi uplasowały się drużyny Czech, Rosji, Finlandii i Francji. Gra toczyła się systemem „każdy z każdym”, mecz i rewanż. Poniżej oczekiwań wypadli natomiast seniorzy: Marek Czerwiński, Zdzisław Wołoszko, Jacek Wiśniewski, Bartek Wiśniewski i Andrzej Korbal. W stawce 15 drużyn zajęli przedostatnie miejsce.

cheba dnia March 18 2019 12:17:10 0 Komentarzy · 500 Czytań · Drukuj
Mistrzostwa Europy w Eisstocka
Startowali w Mistrzostwach Europy

Dwie drużyny wystawił Andrzej Korbal na Mistrzostwa Europy w eisstocka. Od 27 lutego do 2 marca 2019 r. w Peiting w Niemczech walczyła drużyna do lat 16: Arek Jaszczyk, Cezary Zaorski, Jan Danieluk i Karol Dmitruk. Był to pierwszy start tej drużyny w zawodach i od razu takiej rangi. W grze drużynowej chłopcy zajęli czwarte miejsce. Do finału w grze indywidualnej na celność zakwalifikował się Arek Jaszczyk. Po pierwszej rundzie zajmował wysokie, siódme miejsce. Ostatecznie zawody ukończył na 12 miejscu. Drużyna do lat 19 w składzie: Kazimierz Saczewko, Karol Bieńkowski, Jakub Tymon i Piotr Wiśniewski w grze drużynowej na celność zajęła 5 miejsce. Wyjazd był atrakcyjny pod każdym względem. Młodzież bardzo zadowolona. Przy okazji wyjazdu zawodnicy zwiedzili stadion piłkarski Bayernu Monachium.

cheba dnia March 04 2019 10:44:05 0 Komentarzy · 514 Czytań · Drukuj
Strona 7 z 39 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Brak zawartości dla tego panelu
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2008 by patryk18duch