Klub Olimpijczyka na Sejmiku w Poznaniu

przez | 21 października, 2019

Terespol na Ogólnopolskim Sejmiku Klubów Olimpijczyka

Dwa dni, od 18 do 19.10.2019 r. trwał Ogólnopolski Sejmik Klubów Olimpijczyka w Poznaniu.

Pierwszego dnia uczestnicy wysłuchali wykładu prof. dr hab. Wojciecha Lipońskiego „Zapomniane kultury sportu”. O upadku ideałów podczas Igrzysk Olimpijskich mówił Szymon Ziółkowski. Prof. Ryszard Wryk przedstawił „Narodziny ruchu Olimpijskiego w Polsce”. Obradom towarzyszyła przepiękna wystawa „100 lat Sportu Polskiego w medalierstwie”. Krystyna Pucer, reprezentująca Klub Olimpijczyka z Terespola przedstawiła prezentację pokazującą działalność Klubu i formy krzewienia idei olimpijskiej. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem, zwłaszcza różnorodność działań skierowanych bezpośrednio do młodzieży. Przewodnicząca Klubu, na pamiątkę spotkania wręczyła na ręce Szymona Ziółkowskiego anioła wykonanego w Miejskim Ośrodku Kultury. Wieczorem uczestnicy spotkali się na koncercie w Blue Note „Joanna Dudkowska Band feat. Chuc Frazier. Drugi dzień rozpoczął się od zwiedzania Term Maltańskich i Toru Regatowego Malta. Oba obiekty są na światowym poziomie i robią olbrzymie wrażenie. Na zakończenie, na Międzynarodowych Targach Poznańskich obserwowaliśmy „od kuchni” przygotowania do XX Maratonu Poznańskiego (w dniu20.10.2019 r.).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *