Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Mistrzostwa Europy w eisstocka, Szwajcaria
Grali w Szwajcarii

Od 15 do 18 lutego trwały Mistrzostwa Europy w eisstocka w kategoriach wiekowych: U16, U19 i U23 na lodzie. W zawodach wystartowało 11 państw: Niemcy, Austria, Włochy, Francja, Finlandia, Słowenia, Czechy, Litwa, Białoruś, Szwajcaria i Polska. Nasz kraj reprezentowali zawodnicy z Terespola, podopieczni Andrzeja Korbala. W kategorii U16 wystąpili: Karolina Zajączkowska, Michał Korneluk, Magda Mazurkiewicz i Bartosz Maryniuk; w klasyfikacji ogólnej zajęli V miejsce. Reprezentanci w kategorii U19: Wioleta Stępień, Paulina Biłanicz, Jowita Korbal i Bartłomiej Wiśniewski uplasowali się na VIII pozycji.
Znakomicie spisała się Wioleta Stępień w indywidualnym konkursie rzutów na celność. Zakwalifikowała się do szerokiego finału uzyskując 252 pkt. (rekord życiowy!). Zajęła wysokie IX miejsce ulegając jedynie trzem zawodniczkom Austrii, czterem Niemkom i jednej Włoszce! Wyjazd był więc udany pod względem sportowym. „Nasi” mieli możliwość gry na lodzie i to z najlepszymi. Wyjazd był również udany pod względem poznawczym: młodzież miała okazję konwersacji i „szlifowania” języków obcych (trzeba przyznać, że świetnie dogadywała się z rówieśnikami, stwierdza Andrzej Korbal), zwiedziła Muzeum Techniki Sinsheim, stadion TSG 189 Hoffenheim i największy wodospad w Europie, Rheinfall, kibicowali na meczu ligi szwajcarskiej w hokeju na lodzie. Kolejny występ już w dniach 8 – 11.03.2017 r. Tym razem dziewczęta wystartują w Mistrzostwach Europy seniorów w Czechach (Pisek).

cheba dnia February 22 2017 07:48:55 0 Komentarzy · 561 Czytań · Drukuj