2010.01.06 – TERESPOL – MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT
Dodane przez patryk18duch dnia January 06 2010 00:00:00
06.01.2010R – TERESPOL – MISTRZOSTWA POWIATU
W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT

W finale spotkały się cztery najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach. W pierwszym meczu spotkały się drużyny: LO Terespol – LO Międzyrzec Podlaski – 12:9W drugim: ZS Małaszewicze – ZSE Międzyrzec Podlaski – 12:11
W meczu o III miejsce: ZSE Międzyrzec Podlaski – LO Międzyrzec Podlaski – 18:15
Niezwykle dramatyczny był mecz o I miejsce pomiędzy LO Terespol, a ZS Małaszewicze. Po czterech kwartach wynik meczu był remisowy - 19:19. W związku z tym sędzia zarządził 5 minutową dogrywkę. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Stawka meczu, emocje były powodem braku tzw. „zimnej krwi”. Dziewczęta zgotowały kibicom i sobie niezły horror. Mimo to trzeba przyznać, że obie drużyny grały niezwykle fair, bez złośliwości, z szacunkiem dla przeciwnika. Ostatecznie po ciężkim boju wygrały reprezentantki LO Terespol 25:23. Na uwagę zasługuje fakt, że dziewczyny z Terespola biły brawo i skandowały: Małaszki,… Małaszki,… Małaszki…… w momencie odbierania przez przeciwniczki dyplomu i gratulacji. Podobnie zachowały się dziewczyny z Małaszewicz, gdy „nasze” odbierały puchar i dyplom oraz gratulacje za I miejsce z rąk dyrektora szkoły biły brawo i skandowały: Terespol,…Terespol,…Terespol. Pięknie! Tak powinno być! Walka, a jednocześnie szacunek dla przeciwnika. Dla takich chwil naprawdę warto pracować!
Mistrzostwo Powiatu zdobyły: Paulina Lewczuk, Aurelia Rossa, Marta Grom, Bożena Parafiniuk, Katarzyna Szprychel, Justyna Sebastianiuk, Marzena Łuciuk, Ewa Stefaniuk, Aleksandra Niedźwiedziuk.