SEJMIK KLUBÓW OLIMPIJCZYKA I RAD REGIONALNYCH PKOL - DZIWNÓW
Dodane przez patryk18duch dnia September 19 2008 00:00:00
19.09 – 21.09 – DZIWNÓW – SEJMIK KLUBÓW OLIMPIJCZYKA I RAD REGIONALNYCH PKOL
Podczas obrad plenarnych poruszonych zostało wiele tematów, m.in.: miejsce i rola Klubów Olimpijczyka i Rad Regionalnych, sport i idea olimpijska jako elementy kreowania humanizmu, rola konkursów olimpijskich jako instrumenty w wychowaniu młodzieży czy osiągnięcia i problemy w ruchu paraolimpijskim jako sposób integracji sprawnych i niepełnosprawnych.
Rozszerzona zawartość newsa
19.09 – 21.09 – DZIWNÓW – SEJMIK KLUBÓW OLIMPIJCZYKA I RAD REGIONALNYCH PKOL
Uczestnikami Sejmiku byli przedstawiciele Klubów Olimpijczyka, Przedstawiciele Rad Regionalnych PKOL, przedstawiciele szkół noszących imię polskich olimpijczyków, delegacje zagraniczne: Akademia Europejska Sportu – Landu Brandenburgii, Niemiecka Organizacja Olimpijska Cottbus i Szwedzka Organizacja Olimpijska Scania, przedstawiciele PKOL, MEN, MS i T, władze województwa, Komisja Współpracy Regionalnej PKOL, młodzież szkół Dziwnowa i Kamienia Pomorskiego oraz goście specjalni: Polscy Olimpijczycy. Klub Olimpijczyka w Terespolu reprezentowała Krystyna Pucer. Podczas obrad plenarnych poruszonych zostało wiele tematów, m.in.: miejsce i rola Klubów Olimpijczyka i Rad Regionalnych, sport i idea olimpijska jako elementy kreowania humanizmu, rola konkursów olimpijskich jako instrumenty w wychowaniu młodzieży czy osiągnięcia i problemy w ruchu paraolimpijskim jako sposób integracji sprawnych i niepełnosprawnych. Złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Marek Kolbowicz zabrał głos w imieniu olimpijczyków. Mówił o smaku zwycięstwa jak i goryczy porażki. Kiedy cztery lata temu walczył o złoto, a przegrał brązowy medal o 4 sec miał chwile zwątpienia. Na swój sukces olimpijski pracował w sumie 22 lata. Cztery razy brał udział w igrzyskach. Czy warto było? Co jest zapisane w gwiazdach musi w końcu się spełnić!
Odbyło się mnóstwo imprez towarzyszących sesjom plenarnym m.in.: program widowiskowo – sportowy prezentujący historię Igrzysk Olimpijskich z udziałem dzieci niepełnosprawnych, „Piknik Olimpijski” – festyn sportowo – rekreacyjny z udziałem Polskich Olimpijczyków, wręczenie medali PKOL i Kółek Olimpijskich oraz rejs statkiem wycieczkowym Międzyzdroje – Dźwigów. Przedstawiciele Klubów Olimpijczyka z całej Polski dzielili się doświadczeniem z innymi jak skutecznie promować i szerzyć ideę olimpijską. Sejmik zintegrował ludzi o podobnej pasji i zainteresowaniach, tj. przedstawicieli Klubów Olimpijczyka, działaczy PKOL oraz obecnych i byłych Olimpijczyków. Natomiast władze woj. zachodniopomorskiego pokazały jak wykorzystać sport do promocji swojego środowiska.