Bawiliśmy się w obecności olimpijczyków
Dodane przez cheba dnia May 30 2023 21:56:09
Bawiliśmy się w obecności olimpijczyków

Ponad 50 osób reprezentujących Szkołę Podstawową nr 1 oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu bawiło się na 24. Pikniku Olimpijskim w Warszawie. Wydarzenie to ma na celu promowanie sportu, zdrowego stylu życia i jednocześnie umożliwia aktywne uczestnictwo w różnych sportach. Oprócz możliwości spróbowania swoich sił na stanowiskach licznych Polskich Związków Sportowych, były atrakcyjne zabawy edukacyjne dedykowane igrzyskom olimpijskim oraz olimpizmowi.
Doskonała pogoda, ponad 50 stref przedstawiających różne sporty, ponad 100 najróżniejszych konkurencji i aktywności, świetna atmosfera oraz olimpijczycy i polscy medaliści olimpijscy – to wszystko zrobiło na nas olbrzymie wrażenie! Imprezę w parku Kępa Potocka, w dniu 27 maja, otworzył Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosław Piesiewicz. Do uczestników imprezy przemawiali również: Renata Kaznowska – wiceprezydent Warszawy, Miyajima Akio – ambasador Japonii w Polsce, Lucie Stepanyan – radczyni Ambasady Francji w Polsce. Ambasadę Francji reprezentował również Philippe Morisset – attaché ds. edukacji ambasady Francji w Polsce. Podczas pikniku były akcenty nawiązujące do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Wirtualnie rozpoczęliśmy podróż z Tokio do Paryża na rowerach stacjonarnych. Pierwszy kilometr osobiście przejechali: Lucie Stepanyan i Miyajima Akio. Uczestnikom udało się „wykręcić” 1276 km! Były również popisy młodych polskich reprezentantów w nowej dyscyplinie olimpijskiej jaką jest breaking. Nasi uczniowie popisywali się swoją sprawnością fizyczną w wielu strefach sportowych: badmintonie, boksie, biathlonie, cheerleadingu, curlingu, hokeju na trawie, kajakarstwie, kolarstwie, koszykówce, krykiecie, lekkoatletyce, łucznictwie, piłce nożnej, podnoszeniu ciężarów, przeciąganiu liny, siatkówce, tenisie stołowym, czy wioślarstwie. Dużą popularnością cieszyła się ruchoma ścianka wspinaczkowa oraz strefa idei olimpijskiej. Na stanowisku PKN Orlen spotkaliśmy się z Bartłomiejem Marszałkiem (pierwszym w historii Polakiem startującym w wodnej Formule 1), Maciejem Giemzą (najlepszym polskim motocyklistą młodego pokolenia), Kamilem Wiśniewskim (quady), a przede wszystkim Małgorzatą Hołub-Kowalik - mistrzynią olimpijską z Tokio (2020) w sztafecie mieszanej 4×400 metrów i wicemistrzynią olimpijską w sztafecie 4×400 metrów.
Do Terespola przywieźliśmy wiele dyplomów, medali i gadżetów. Mamy zdjęcia z aktywności fizycznej i z olimpijczykami. Zachowamy na długo wspaniałe wspomnienia!
Klub Olimpijczyka dziękuje za wspólną zabawę i obiecujemy, że będziemy znowu za rok!

Zdjęcia w galerii
Rozszerzona zawartość newsa