Biegnij Warszawo 5.10.2014 r.
Dodane przez cheba dnia October 05 2014 23:41:29
POBIEGLI Z WARSZAWĄ!

Biegnij Warszawo z PKO Bankiem Polskim to impreza sportowa z wielkimi tradycjami. Jest największym polskim biegiem masowym. W 2009 roku została uznana za najlepsze wydarzenie sportowe w Warszawie. Od 2010 roku biegaczom towarzyszą piechurzy uczestniczący w akcji Maszeruję Kibicuję. Motywem przewodnim imprezy jest wspólne przebiegnięcie ulicami Warszawy dystansu 10 kilometrów przez uczestników ubranych w identyczne koszulki. Najważniejszym celem Biegnij Warszawo z PKO Bankiem Polskim jest promocja biegania jako najprostszej formy ruchu, a także zachęcenie mieszkańców Warszawy oraz całej Polski do aktywnego spędzania wolnego czasu.
5.10.2014 r Warszawa przywitała uczestników szóstej edycji piękną słoneczną pogodą. Na starcie do biegu stanęło około 9000 zawodników z 20 krajów. Kto nie czuł się na siłach, by biec 10 km, mógł maszerować na dystansie 5 kilometrów. Z tej możliwości skorzystało półtora tysiąca osób, które "poprowadził" zdobywca czterech złotych medali olimpijskich w chodzie sportowym Robert Korzeniowski wraz z 10-letnią córką Rozalią.
Zwyciężył Kenijczyk David Metto. Trasę długości 10 km pokonał w 28.58. W gronie kobiet triumfowała jego rodaczka Gladys Kiprotich – 33.13.
Tradycyjnie nie mogło zabraknąć mieszkańców Terespola i okolic. Bardzo dobrze spisał się Paweł Caban, który pobił swój rekord życiowy: 39,39 i zajął 135 miejsce. Renata Nowicka „zeszła” poniżej 50 sekund, przybiegła 2265, a wśród nauczycieli na I miejscu. Dobrze spisał się również Łukasz Chmielewski (54,57), który zameldował się na 3987 pozycji. Gorzej wypadła Krystyna Pucer, która do mety dotarła tylko dzięki silnej woli, ale tłumaczy ją kontuzja.

Na mecie otrzymaliśmy medale, które stanowią element nagrody i olbrzymiej satysfakcji z uczestnictwa w tych niesamowitych zawodach!