VII OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW TERESPOL, 12 CZERWCA 2008 ROK
Dodane przez patryk18duch dnia June 12 2008 00:00:00
VII OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW TERESPOL, 12 CZERWCA 2008 ROK

Już po raz siódmy odbyła się Sportowa Olimpiada Przedszkolaków w Terespola. Głównymi celami imprezy są: popularyzacja sportu wśród przedszkolaków, poznanie różnych form ruchowych, różnych form zabaw, rozwijanie sprawności ogólnej, kształtowanie zasad zdrowej rywalizacji, upowszechnianie aktywnego stylu życia na świeżym powietrzu i upowszechnianie idei olimpijskiej.
Rozszerzona zawartość newsa
Organizatorem Olimpiady jest Klub Olimpijczyka działający przy ZSO NR1 w Terespolu. Zawody rozpoczęły się uroczystym przemarszem małych sportowców po bieżni. Flagę Olimpijską na stadion wniosły dzieci: Edgar Białowąs, Julia Zaorska, Wiktoria Duda, Jakub Tymon, Julia Szeffer, Michał Kurasiński. Dyrektor Przedszkola, pani Anna Malicka oraz Michał Papiński uroczyście wnieśli płonącą pochodnię. Przy dźwiękach hymnu olimpijskiego flagę na maszt wciągnął Michał Kurasiński a przy dźwiękach werbli znicz olimpijski zapalił Michał Papiński. Głos zabrała dyrektor ZSO NR1 pani Bożenna Król. Przedstawiła cele zawodów oraz organizatorów. Złożyła życzenia wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Namawiała dzieci do wysiłku fizycznego, kształtowania tężyzny fizycznej. Wyraziła nadzieję, że wśród dzieci wyrośnie przyszły olimpijczyk. Głos zabrała dyrektor Przedszkola, pani Anna Malicka. Podziękowała organizatorom za pomysł i wysiłek włożony w organizację Olimpiady. Przyłączyła się do życzeń złożonych przez panią Bożennę Król. Pani Król wypowiedziała sakramentalne słowa: „VII Olimpiadę Przedszkolaków uważam za otwartą". I zaczęło się! Organizatorzy przygotowali 20 różnych konkurencji dostosowanych do wieku i możliwości małych sportowców. Każde z dzieci mogło popisać się swoją sprawnością fizyczną, a często też pomysłowością czy spostrzegawczością. Dzieci bawiły się świetnie! Widać było, że są zmęczone, ale zadowolone.
W czasie uroczystości zamknięcia Olimpiady głos zabrał burmistrz miasta Terespol, a jednocześnie jedyny sponsor imprezy, pan Jacek Danieluk. Gratulował Organizatorom pomysłu i sprawnego przeprowadzenia imprezy dla 153 dzieci. Pogratulował dzieciom sprawności i wyraził nadzieję, że dla niektórych z nich są to pierwsze kroki do wielkiej kariery sportowej. Na ręce dyrektor Przedszkola, pani Anny Malickiej wręczył Dyplom za udział w VII Olimpiadzie Przedszkolaków. Następnie wspólnie z panią dyrektor Bożenną Król wręczyli nagrody dla Przedszkola, oraz Dyplomy małym sportowcom, Uśmiechy dzieci, wesołe okrzyki, wspólna zabawa bez podziałów i rywalizacji po raz kolejny udowodniły nam, że warto organizować takie spotkania. Do zobaczenia, za rok!